WRL ADAPTER 650MBPS USB NANO/MA20N MERCUSYS
8,32 €
Užsakomoji prekė.
Numatoma atsiėmimo*/išsiuntimo** data:
*atsiėmimo taške Ozo g. 20, Vilnius
**pristatymas kurjeriu papildomai 1-2 darbo dienos nuo išsiuntimo
- Aprašymas
- Atsiliepimai (0)
Aprašymas
Aprašymas
Powerful Performance in Miniature Size
AC650 Nano Wireless Dual Band USB Adapter
High Speed Dual Band Wi-Fi Connections
The MA20N combining 200 Mbps on 2.4 GHz (perfect for surfing and emailing) and 433 Mbps on 5 GHz (ideal for HD streaming and gaming), so that you have the flexibility to allocate your devices to dedicated networks to do more at the same time.
Miniature Size
With its ultra-compact design, the MA20N is extremely convenient for use both at home and on the road. All you need to do is connect this miniature adapter to a computer’s USB port. You can then leave it plugged in without worrying about it falling out or getting lost.
Plug and Play, No More Configuration
With the built-in inbox driver by Windows operation systems, you just need to plug the MA20N into the computer and then enjoy the fast wireless network in seconds.
Compatible with Windows Operating System
MA20N fully supports the latest Windows 11.
- Dual Band Wi-Fi Speed — Speeds up to 433 Mbps (5 GHz) + 200 Mbps (2.4 GHz)1
- Plug and Play — With the built-in inbox driver by Windows operation systems, you just need to plug into your computer and play
- Nano Size— A compact, convenient solution to make your device wireless. Much smaller than a regular USB flash drive
- Improved Security — The latest security enhancement, WPA3, provides enhanced protection in personal password safety2
- Windows Compatible — Supported operating system: Windows 10, 11 (32/64bit)
Specifikacija
| Summary | Mercusys AC650 Nano Wireless Dual Band USB Adapter. Connectivity technology: Wireless, Host interface: USB Type-A, Interface: WLAN. Maximum data transfer rate: 650 Mbit/s, Top Wi-Fi standard: Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi band: Dual-band (2.4 GHz / 5 GHz). Product colour: Black, Metallic |
| Vendor Homepage | https://www.mercusys.com/en/product/details/ma20n/ |
| Category Code | WRA |
| CnCode | 84733020 |
| Unit Box Height | 0.11 |
| Unit Box Length | 0.02 |
| Unit Box Width | 0.1 |
| Connectivity technology | Wireless |
| Host interface | USB Type-A |
| Interface | WLAN |
| USB connector form factor | Straight |
| USB version | 2.0 |
| Maximum data transfer rate | 650 |
| Networking standards | IEEE 802.11a/IEEE 802.11ac/IEEE 802.11b/IEEE 802.11g/IEEE 802.11n |
| Security algorithms | WPA2-PSK/WPA3-PSK/WPA-PSK |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Wi-Fi | Yes |
| Wi-Fi band | Dual-band (2.4 GHz / 5 GHz) |
| Wi-Fi standards | 802.11a/802.11b/802.11g/Wi-Fi 4 (802.11n)/Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| WLAN data transfer rates supported | 200/433 |
| Component for | PC/Thin Client/Tablet/Server/Workstation |
| Internal | No |
| Plug and Play | Yes |
| Product colour | Black/Metallic |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Depth | 19.15 |
| Height | 7.19 |
| Width | 14.94 |
| Package type | Hanging box |
| Quantity per pack | 1 |
| Quick installation guide | Yes |
| Compliance certificates | EAC/RoHS |
| Model | MA20N |
| Units per Shipping Box | 1 |
| Unit Calculated Volume | 0.00022 |
| Unit Calculated Weight | 0.04 |
Rašyti atsiliepimą gali tik prisijungę pirkėjai, kurie yra įsigiję šį produktą.































Atsiliepimai
Atsiliepimų dar nėra.