Power Supply|CHIEFTEC|700 Watts|Efficiency 80 PLUS|PFC Active|APB-700B8
PRATĘSTA GARANTIJA
    Aprašymas
    The new VALUE SERIES offers both quality and 80 PLUS® 230V EU efficiency at a highly competitive pricing. Equipped with a vast amount of required connectors, long native cables and a silent running fan with installed thermal board, the PSU runs quietly on full load and provides REAL POWER, thereby providing all security features. Certified by CE, CB, EAC, TÜV and amongst many others, it’s the VALUE choice!
    Specifikacija
    Summary Chieftec Value APB-700B8. Total power: 700 W, AC input voltage: 200 – 240 V, AC input frequency: 47 – 63 Hz. Motherboard power connector: 20+4 pin ATX, Motherboard power cable length: 55 cm, SATA power cable length: 150,550 mm. Purpose: PC/Server, Power supply unit (PSU) form factor: ATX, 80 PLUS certification: 80 PLUS. Product colour: Silver, Cooling type: Active, Fan diameter: 12 cm. Compliance certificates: CE, Certification: CE, CB, EAC, TÜV
    Vendor Homepage https://www.chieftec.eu/products-detail/181/VALUE_SERIES/527/APB-700B8
    Category Code PSU
    CnCode 85044095
    Unit Box Height 0.09
    Unit Box Length 0.22
    Unit Box Width 0.155
    AC input frequency 47 – 63
    AC input voltage 200 – 240
    Combined power (+12V) 648
    Combined power (+3.3V) 130
    Combined power (+5V) 130
    Input current 5
    Max output current (+12V1) 54
    Max output current (+3.3V) 22
    Max output current (+5V) 22
    Power factor 0.9
    Power Factor Correction (PFC) type Active
    Total power 700
    Cabling type Non-Modular
    CPU power cable length 500
    CPU power connector (4+4 pin) Yes
    EPS power connector (4+4 pin) Yes
    Floppy disk drive connector Yes
    Floppy drive power connector 1
    Motherboard power cable length 550
    Motherboard power connector 20+4 pin ATX
    Number of SATA power connectors 4
    PCI Express power cable length 500
    PCI Express power connectors (6+2 pin) 2