Nokia 6300 Black, DualSim, 4G
46,28 €
Užsakomoji prekė.
Numatoma atsiėmimo*/išsiuntimo** data:
*atsiėmimo taške Ozo g. 20, Vilnius
**pristatymas kurjeriu papildomai 1-2 darbo dienos nuo išsiuntimo
- Aprašymas
Aprašymas
NOKIA 6300 4G
Make stronger connections
Whether it’s the perfect day at the beach with family – or the photo that transport you back to that moment – stay connected to what really matters.
SOCIAL APPS
Share the love
Nokia 6300 4G is all about connections. Easily keep your friends close on WhatsApp and Facebook – with even more to discover on the app store.
Entertainment on tap
Downtime’s looking up. Play your top tunes and watch the latest shows with YouTube – streaming just got smoother with speedy 4G.
4G AND WIFI HOTSPOT
Be the link
Calls and shows – just a couple of the things made smoother with 4G. And you can get your friends connected thanks to the WiFi hotspot.
Press for success
Want to do things the easy way? Get answers, call your friends or organize plans in an instant with Google Assistant
Make memories that last
Nokia 6300 4G is designed to keep up with your schedule, thanks to the Qualcomm® Snapdragon™ 210 processor and durable exterior.
Nokia 6300 4G
Nokia 6300 4G – your conversation starter. Stay connected to everyone you love with WhatsApp and Facebook. Keep up with your top shows on YouTube and find your way with Google Maps – more streamlined experiences with speedy 4G. Plus, you can find answers, get information and reach out to friends with Google Assistant. All this is powered to perform and packed into a durable frame so you can keep those chats going for longer.
Nokia 6300 4G. Form factor: Bar. SIM card capability: Dual SIM. Display diagonal: 6.1 cm (2.4″), Display resolution: 320 x 240 pixels. Rear camera resolution (numeric): 0.3 MP. Wi-Fi. Bluetooth. FM radio. Battery capacity: 1500 mAh. Weight: 104.7 g. Product colour: Charcoal
| Display | |
| Display diagonal | 6.1 cm (2.4″) |
| Display resolution | 320 x 240 pixels |
| Touchscreen | N |
| External display | N |
| Memory | |
| Flash card support | Y |
| Compatible memory cards | MicroSD (TransFlash) |
| Internal storage capacity | 4 GB |
| Camera | |
| Rear camera | Y |
| Rear camera resolution (numeric) | 0.3 MP |
| Built-in flash | Y |
| Flash type | LED |
| Front camera | N |
| Network | |
| SIM card capability | Dual SIM |
| Wi-Fi | Y |
| Mobile network generation | 4G |
| Data network | GSM, WCDMA |
| Data transmission | |
| Bluetooth | Y |
| Bluetooth version | 4.0 |
| Ports & interfaces | |
| USB port | Y |
| USB connector type | Micro-USB |
| Headphone connectivity | 3.5 mm |
| Messaging | |
| Short Message Service (SMS) | Y |
| Multimedia Messaging Service (MMS) | Y |
| Video | |
| Video playback | Y |
| Video recording | Y |
| Audio | |
| FM radio | Y |
| Power | |
| Battery capacity | 1500 mAh |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 104.7 g |
| Height | 131.4 mm |
| Technical details | |
| Subscription type | No subscription |
| Product colour | Charcoal |
| Type | Feature phone |
| Operating system installed | KaiOS |
| Phone features | |
| Form factor | Bar |
| Personal info management (PIM) | Alarm clock, Calculator, Calendar |
| Vibrating alert | Y |
| GPS Performance | |
| Assisted GPS (A-GPS) | Y |
| Management features | |
| Microphone mute | Y |






























