0.2 mm hardened brass nozzle set for ELEGOO Centauri Carbon
30,87 €
Užsakomoji prekė.
Numatoma atsiėmimo*/išsiuntimo** data:
*atsiėmimo taške Ozo g. 20, Vilnius
**pristatymas kurjeriu papildomai 1-2 darbo dienos nuo išsiuntimo
- Aprašymas
- Atsiliepimai (0)
Aprašymas
0.2 mm Hardened Brass Nozzle Set for ELEGOO Centauri Carbon
The 0.2 mm nozzle for the ELEGOO Centauri Carbon, made of hardened steel, ensures very high printing precision, ideal for creating fine details and complex models. Thanks to the precise fit of the structural elements, the risk of material leakage is minimized, and the optimized shape of the feed channel supports smooth filament flow. The nozzles are characterized by high resistance to high temperatures and good thermal conductivity, which translates to stable printing conditions and repeatable results. The hardening process increases their hardness and durability, making them suitable for intensive use and working with demanding materials.
| Manufacturer | ELEGOO |
|---|---|
| Model | 50.204.0139 |
| Compatibility | ELEGOO Centauri Carbon |
| Material | Hardened steel |
| Nozzle diameter | 0.2 mm |
| Filament diameter | 1.75 mm |
| Thread | M6 |
| Dimensions | 6 × 27 mm |
| Weight | 3.6 g |
Rašyti atsiliepimą gali tik prisijungę pirkėjai, kurie yra įsigiję šį produktą.

































Atsiliepimai
Atsiliepimų dar nėra.