Power Supply|CHIEFTEC|850 Watts|Efficiency 80 PLUS GOLD|PFC Active|GPX-850FC
PRATĘSTA GARANTIJA
    Aprašymas
    A high power-density design allows this series to deliver up to 850W of power in a compact form factor, measuring only 14 cm in total length, while achieving 80 PLUS® Gold certified efficiency. The compact size combined with the fully modular cable management, allows the PowerUp series to be used conveniently in smaller builds, where a short PSU is needed, while long, flat, black cables support builds even in very
    large gaming cases.
    • 80 PLUS® Gold certified efficiency
    • Fully modular cable management
    • Full-bridge LLC converter with DC-to-DC technology
    • Low ripple and tight voltage regulation
    Specifikacija
    Summary Chieftec PowerUp GPX-850FC. Total power: 850 W, AC input voltage: 100 – 240 V, AC input frequency: 47 – 63 Hz. Motherboard power connector: 20+4 pin ATX, Motherboard power cable length: 65 cm, SATA power cable length: 500,650,800 mm. Purpose: PC, Power supply unit (PSU) form factor: ATX, 80 PLUS certification: 80 PLUS Gold. Product colour: Black, Fan diameter: 12 cm, Number of fans: 1 fan(s). Cables included: AC, CPU, PCIe, Peripheral (Molex), SATA
    Vendor Homepage https://www.chieftec.eu/products-detail/326/PowerUP_SERIES/330/GPX-850FC
    Category Code PSU
    CnCode 85044095
    Unit Box Height 0.22
    Unit Box Length 0.305
    Unit Box Width 0.125
    AC input frequency 47 – 63
    AC input voltage 100 – 240
    Combined power (+12V) 846
    Combined power (+3.3V) 110
    Combined power (+5V) 110
    Combined power (+5Vsb) 12.5
    Combined power (-12V) 3.6
    Input current 12
    Max output current (+12V) 70.5
    Max output current (+3.3V) 20
    Max output current (+5V) 20
    Max output current (+5Vsb) 2.5
    Max output current (-12V) 0.3
    Power Factor Correction (PFC) type Active
    Power protection features Over current/Over power/Over voltage/Short circuit/Under voltage
    Total power 850
    ATX power connector (20+4 pin) Yes
    Cabling type Fully-Modular
    CPU power cable length 800
    CPU power connector (4+4 pin) Yes
    Floppy drive power connector 1
    Motherboard power cable length 650
    Motherboard power connector 20+4 pin ATX
    Number of SATA power connectors 9
    PCI Express power cable length 650
    PCI Express power connectors (6+2 pin) 6