Next Level Racing GTLite Junior Foldable Cockpit
Prekės kodas: @2484560
157,97 €
Užsakomoji prekė.
Numatoma atsiėmimo*/išsiuntimo** data:
*atsiėmimo taške Ozo g. 20, Vilnius
**pristatymas kurjeriu papildomai 1-2 darbo dienos nuo išsiuntimo
- Aprašymas
- Atsiliepimai (0)
Aprašymas
| Techninė specifikacija | |
|---|---|
| Gross depth (mm) | 590 mm |
| Gross height (mm) | 810 mm |
| Gross weight | 13.70 kg |
| Gross width (mm) | 200 mm |
| Net weight | 12.70 kg |
| Packing quantity | 1.00 dalių |
| Paper/Pasteboard | 800.00 g |
| Plastic (No PET) | 200.00 g |
| Tare weight (kg) | 1.00 kg |
| Volume (m3) | 0.09558 m³ |
| Embeeded battery | No |
| WEEE tax | Yes |
| WEEE tax | CL109:5:2017-04-01 |
| Producer | Next Level Racing |
| Palette Qty | 12 dalių |
| Specialios funkcijos | Ignite a lifelong passion for racing with the Next Level Racing® GTLite Junior, the ultimate simulator cockpit for young racing enthusiasts. Designed for children aged 5-12 years, the GTLite Junior offers a lightweight and foldable solution, perfect for compact spaces and easy storage. Whether for leisure or early training, this cockpit provides an immersive, comfortable, and ergonomic racing experience. The GTLite Junior features adjustable components, including the backrest, steering wheel, and pedal plate, ensuring a perfect fit for growing racers. With compatibility across a wide range of entry-level sim racing wheels and pedals, it’s an excellent choice for young users exploring the world of sim racing. |
| Gamintojo prekės modelio pavadinimas | GTLite Junior Foldable Cockpit |
| Matmenys (P x G x A) | 550 x 1470 x 790 mm |
| Warranty | 24 mėn. |
Rašyti atsiliepimą gali tik prisijungę pirkėjai, kurie yra įsigiję šį produktą.































Atsiliepimai
Atsiliepimų dar nėra.