AOC Gaming C27G4ZXU 27 inch Curved Gaming Monitor, 280Hz, VA Panel, Adaptive Sync
Prekės kodas: @1775384
C27G4ZXU
PRATĘSTA GARANTIJA
PASITEIRAUTI APIE PREKĘ
    PARAŠYKITE MUMS:
    Aprašymas
    27 inch Curved Gaming Monitor, VA panel with 1,920 x 1,080 pixel resolution, 280Hz refresh rate, 2x HDMI / 1x DisplayPort, Adaptive Sync, eSports monitor stand
    • 27 inch display with Full HD resolution (1,920 x 1,080 pixels)
    • Smooth visuals with 280Hz refresh rate
    • Excellent contrast and deep blacks thanks to Fast VA panel
    • Adaptive Sync prevents unwanted tearing
    • 4x USB-A, 2x HDMI, 1x DisplayPort
    • Monitor stand developed in collaboration with eSports professionals
    The AOC Gaming C27G4ZXU: Experience Fluid Gameplay
    The AOC Gaming C27G4ZXU is a gaming monitor that fits perfectly on any desk with its 27 inch size, while immersing you fully into your games. Thanks to a high refresh rate of up to 280Hz, you can enjoy smooth gameplay without stutters. The monitor supports a resolution of 1,920 x 1,080 pixels, allowing you to enjoy games at high settings even with a less powerful graphics card. With an extremely short response time of just 1 ms, ghosting is effectively minimized.
    Tearing-Free Images with Any Graphics Card
    Diverse Connections and Ergonomics
    The AOC Gaming C27G4ZXU offers various connections like USB-A and 3.5mm jack to attach devices such as your mouse, keyboard, or headphones. The monitor can be adjusted in height, tilted, and swiveled to ensure a comfortable and healthy sitting position. It also supports VESA standards for easy mounting on different brackets.
    Colour
    Primary Colour
    Black
    Dimensions
    Length / Depth
    227.6 mm
    Width
    611.5 mm
    Height
    515.8 mm
    Width (without stand)
    611.5 mm
    Depth (without stand)
    78.68 mm
    Height (without stand)
    367.64 mm
    Weight
    6.06 kg
    Weight (without stand)
    4.12 kg
    Display
    Display Size in Inch
    27 „
    Display Size in cm
    68.5 cm
    Display Resolution
    Full-HD (1920 x 1080 Pixel)
    Display Aspect Ratio
    16:9
    Display Refresh Rate
    280 Hz
    Display Panel Type
    VA
    Colour depth
    max. 16.7 million colours (8 bit)
    Contrast Ratio (Dynamic)
    Contrast Ratio (Static)
    4000:1
    Curved Display
    Yes
    Display Response Time
    0.3 ms
    Display Response Time (Grey-to-Grey)
    1 ms
    Display Response Time (MPRT)
    0.3 ms
    HDR
    Yes
    HDR Standard
    HDR10
    Screen Brightness SDR / normal
    300 cd/m²
    Viewing angle
    178° horizontal / 178° vertical
    Display Surface Type
    non-glare
    Touchscreen
    No
    External Ports
    Display Connectors
    Display Port (1x), HDMI (2x)
    Display Connector Standards
    DisplayPort 1.4, HDMI 2.0
    USB Hub
    Standards / Specifications
    Adaptive Sync Technology (G-SYNC / FreeSync)
    adaptiveSync
    Standard / specification
    DisplayPort 1.4, HDMI 2.0
    Connectivity
    Peripheral connectors
    3.5 mm jack 4-pole, TRRS (1x), USB 3.0 Typ-A (4x)
    Ergonomics
    Height adjustment
    Min. Adjustable Height
    0 mm
    Max. Adjustable Height
    130 mm
    Min. Swivel
    -28 °
    Max. Swivel
    28 °
    Min. Tilt
    -3 °
    Max. Tilt
    21 °
    Pivot
    No
    Mounting
    Vesa standard
    100 x 100 mm